Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Do tej pory z naszej aplikacji „Stop Udarom „ mogli korzystać tylko użytkownicy smartfonów z systemem Adroid . Od początku tego roku aplikacje "Stop Udarom" mogą pobierać również użytkownicy smartfonów IPhone.

Co to jest udar mózgu, jak można go rozpoznać, gdzie szukać pomocy, gdy wystąpi – takich m.in. informacji dostarcza pierwsza w Polsce i w Europie bezpłatna aplikacja na smartfony i tablety o nazwie Stop Udarom.

Aplikacja "Stop Udarom" pozwala sprawdzić, gdzie można uzyskać pomoc natychmiastową na wypadek udaru i na dalszym etapie terapii, gdy pacjent opuści już szpital. Zawiera adresy wszystkich ośrodków neurologicznych w danym województwie, a także ośrodków rehabilitacyjnych, opiekuńczo- leczniczych, logopedycznych, centrów pomocy rodzinie oraz oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia. Istnieje też opcja precyzyjnego zlokalizowania danej placówki na mapie. Dzięki prostemu algorytmowi, przy pomocy aplikacji można też ocenić ryzyko wystąpienia udaru u siebie i bliskich. Wystarczy odpowiedzieć na 13 prostych pytań, np. czy palimy, pijemy, uprawiamy sport. W zależności od ryzyka można otrzymać kartkę zieloną, żółtą lub czerwoną. Aplikacja została stworzona na smartfony i tablety w systemie operacyjnym Android, gdyż korzysta z niego większość Polaków posiadających te urządzenia.

Aplikację można pobrać bez żadnych opłat za pośrednictwem Google Play lub Apple App Store.

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony