Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Do 30 kwietnia 2015 roku wszyscy pacjenci zmagający się ze spastycznością mogą wziąć udział w międzynarodowej ankiecie „Patients living with Spasticity”, która bada jakość życia ze spastycznością. Polskie wyniki pozwolą na wskazanie rozwiązań w procesie leczenia i rehabilitacji, które mogą wspomóc pacjentów.

Coraz więcej Polaków – zarówno w młodym jak i starszym wieku – doznaje udaru mózgu. Jedną z konsekwencji udaru jest spastyczność, czyli nadmierne napięcie mięśni kończyny dolnej lub górnej. Spastyczna ręka traci swoją sprawność, a najprostsze, codzienne czynności stają się wyzwaniem. Poprawa sprawności ruchowej jest procesem długotrwałym, ale osiągalnym, pod warunkiem, że osoba dotknięta spastycznością posiada odpowiednią wiedzę oraz opiekę.

By poznać problemy i potrzeby pacjentów organizacja The World Federation of NeuroRehabilitation (WFNR) przygotowała badanie „Patients living with Spasticity”, w której udział mogą wziąć także polscy pacjenci.

Na podstawie zebranych informacji zostanie przygotowany międzynarodowy raport dotyczący życia ze spastycznością, który wskaże rozwiązania, które mają szansę usprawnić diagnostykę oraz proces leczenia i rehabilitacji.

Aby wziąć w udział należy wypełnić krótką ankietę, która jest dostępna na stronie http://www.fum.info.pl/spastycznosc do 30 kwietnia 2015 roku.

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony