Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Otwórz dłoń po udarze mózgu

Kampania „Otwórz dłoń po udarze” jest pierwszą w Polsce akcją informacyjną skierowaną do osób, które wskutek udaru mózgu zmagają się ze spastycznością poudarową ręki. Każdego roku, 75 tysięcy Polaków - zarówno osób starszych, jak i w młodym wieku - doznaje udaru mózgu. Dwa tysiące spośród nich traci sprawność swoich rąk i dłoni w wyniku spastyczności kończyny górnej - jednej z najczęstszych konsekwencji udaru.

Wyskocz z kapci!

Od dawna, bardzo dawna wiadomo, że ruch jest lekiem na większość chorób. Żaden lek go nie zastąpi. Na szczęście coraz częściej docenia się sport i aktywność fizyczną jako środek podtrzymywania i pomnażania zdrowia. Sprawdź jak łatwo jest dbać o zdrowie!

Masz Prawa po Udarze 2012

W Polsce, ramach obchodów Światowego Dnia Udaru Mózgu, Fundacja Udaru Mózgu w dniach 15.10 do 15.11.12 zorganizowała ogólnopolską kampanię społeczną po hasłem „ Masz prawa po udarze mózgu”. W ramach tej kampanii stworzona została strona internetowa www.poudarzemozgu.pl, zawierająca praktycznie informacje dla osób po udarze mózgu.

Zapobiegaj Udarowi Mózgu 2012

W Polsce średnio co osiem minut ktoś doznaje udaru. Pomimo częstotliwości występowania tej choroby poziom społecznej świadomości na jej temat oraz metod jej profilaktyki jest bardzo niski. Dlatego też 11 kwietnia 2012 r. Fundacja Udaru Mózgu (FUM) podczas konferencji prasowej "Serce i mózg" oficjalnie rozpoczęto kampanię „Zapobiegaj Udarowi Mózgu”.

"1 na 6" 2011

Intencją kampanii "1 na 6" jest pokazanie, że udarowi mózgu da się zapobiegać, a pacjentom po udarze mózgu można pomóc odzyskać sprawność i przywrócić jakość życia, dzięki właściwej, długofalowej opiece i rehabilitacji.

Stop Udarom 2010

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa oraz organów rządowych i decydenckich na problem udaru mózgu. Hasło "1 na 6" mówi o tym, że w dzisiejszym czasach, jedna osoba na sześć zachoruje na udar mózgu. Każdy z nas jest zagrożony, a sytuacje może jeszcze pogorszyć nasza bezczynność w stosunku do tego wielkiego społecznego zagrożenia.

Masz udar 2009

Jednym z celów Fundacji jest propagowanie rzetelnej wiedzy na temat udaru mózgu. W pierwszym roku działalności, wszystkie akcje Fundacji skierowane były na rozpowszechnianie wiedzy o udarze mózgu...

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony