Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Fundacja Udaru Mózgu w ramach obchodów Europejskiego Dnia Profilaktyki Udarowej zorganizowała w kwietniu i maju 2012 następujące wydarzenia:

  1. Konferencja Prasowa „ Serce i Mózg” 11 kwiecień 2012 - kliknij tutaj
  2. „ZapoBiegaj Udarowi Mózgu” Łódź Maraton Dbam o Zdrowie - 14 kwiecień 2012 - kliknij tutaj
  3. ”Zadbaj o siebie z głową!”- Konsultacje dotyczące profilaktyki udaru mózgu w Porcie Łódź 19-20 maj 2012 - kliknij tutaj
  4. Kampania informacyjna w 900 przychodniach na terenie całego kraju Plakat 1 Plakat 2 Plakat 3 Ulotka 1 Ulotka 2 Ulotka3 Ulotka 4

Spot kampanii

O kampani można było przeczytać m.in. w: Newsweeku, Gościu Niedzielnym, Super Expresie, Dzienniku Łódzkim, Gazecie Wyborczej, Modzie na Zdrowie.

Informacje o kampanii pokazały się również w Polsat News oraz Superstacji.

10 maja obchodzony jest Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej.Dzięki Fundacji Udaru Mózgu, po raz pierwszy dzień ten obchodzony był również w Polsce. W związku z nim Fundacja Udaru Mózgu zorganizowała Otwarte Dni Udaru Mózgu w dwóch miastach Polski – Łodzi i Warszawie. Miały one charakter edukacyjny . I ich celem było podniesienie społecznej świadomości dotyczącej profilaktyki udaru mózgu. Fundacja chciała zwrócić uwagę, że w wielu przypadkach wiedza na temat czynników ryzyka udaru mózgu i zmiana stylu życia pozwala uniknąć udaru. W szczególności podkreślenie faktu, że w wielu przypadkach, poznanie czynników ryzyka udaru mózgu i zgodna z zaleceniami zmiana stylu życia, pozwala uniknąć udaru.

9 maja w III Szpitalu Miejskim im. dr. K. Jonschera w Łodzi, wszystkie zainteresowane osoby mogły zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze aparatem wykrywającymrównież migotanie przedsionków. Każdy z odwiedzających stoisko otrzymał materiały informacyjne dotyczące udaru mózgu, a wolontariusze Fundacji odpowiadali na wszystkie pytania.

10 maja Dni Otwarte zawitały do Warszawy. W kinie Muranów wszystkie zainteresowane osoby mogły poddać się badaniom ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy. Każdy mógł skorzystać z konsultacji lekarskich. Na stoisku Fundacji dostępne były materiały dotyczące udaru mózgu, a w szczególności czynników ryzyka i profilaktyki udarów mózgu. Wolontariusze Fundacji odpowiadali na pytania dotyczące nie tylko udaru mózgu, ale również działalności Fundacji.

W obu miastach zainteresowanie Dniem Otwartym było bardzo duże. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom, świadomość społeczeństwa na temat czynników udaru mózgu zwiększy się, a wiedza ta przyczyni się do zmiany stylu życia.

Pamiętajmy - zapobiegać jest łatwiej niż leczyć!

Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej - podsumowanie ŁÓDŹ

Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej - podsumowanie - Warszawa

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony