Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

 Podczas Tygodnia Mózgu, 11-17 marca, skupiamy się na znaczeniu badań nad udarem mózgu. Każdego dnia będziemy dzielić się spostrzeżeniami na temat nowych i ekscytujących projektów badawczych dotyczących udaru mózgu w Europie.

Dziś zwracamy uwagę na VALIDATE, finansowany przez UE projekt badawczy, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) w celu poprawy wyników leczenia udaru mózgu. W leczeniu udaru niedokrwiennego najważniejszy jest szybki dostęp do odpowiednich interwencji. Chociaż istnieje szereg skutecznych terapii, poruszanie się po zawiłościachindywidualnych przypadków pacjentów i niedokładne, holistyczne rozważenie każdego z nich może mieć wpływ na wyniki leczenia i długoterminową jakość życia.
 
 
Zespół VALIDATE dąży do poprawy tej sytuacji. Wykorzystując zbiory danych z tysięcy profili pacjentów i najnowocześniejsze modele sztucznej inteligencji, opracowują i walidują system wspomagania decyzji klinicznych. Centralnym elementem tego projektu jest stworzenie nowej aplikacji, która ma na celu dostarczenie dodatkowych informacji dla klinicystów poprzez przewidywanie wyników różnych strategii leczenia. System ten umożliwi pracownikom służby zdrowia wybór optymalnej strategii leczenia dostosowanej do wyjątkowych okoliczności każdego pacjenta.
 
Oprócz zapewnienia dokładnych prognoz, sukces aplikacji Validate zależy od zdobycia zaufania klinicystów i pacjentów do jej wdrożenia. Aby to osiągnąć, przeprowadzone zostaną rygorystyczne testy w rzeczywistych warunkach klinicznych poprzez badania obserwacyjne, potwierdzające skuteczność i niezawodność aplikacji. Dla osób, które przeżyły udar, długoterminowe konsekwencje mogą oznaczać spersonalizowane opcje leczenia oraz lepsze wyniki i jakość życia.
 
Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod adresem research@safestroke.eu lub odwiedzenie strony internetowej VALIDATE https://validate-project.eu.
 
 
Projekt VALIDATE otrzymał finansowanie z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach umowy o dotację nr 777107.
Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony