Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

 Ideą 1% było wzmacnianie struktur III sektora aby poprawić jego funkcjonowanie. Obecnie jest on wykorzystywany do zbiórki pieniędzy na konkretne cele charytatywne (w tym te, które powinny być pod opieką NFZ) czy osoby za pomocą subkont. Nie twierdzimy, że jest to mało wartościowe działania. Jest ono bardzo istotne. Skoro jest jednak taka potrzeba niezbędne jest poszerzenie możliwości i wprowadzenie drugiego procenta podatku przeznaczonego zgodnie z pierwotnym założeniem. Rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych jest bardzo ważny, ponieważ od tego zależy ich jakość pracy. Uzależnienie od grantów w perspektywie ich zamrażania jest niezwykle niebezpieczna i PSF już teraz o tym mówi.

Bez podjęcia radykalnej edukacji o fundraisingu, zapewnienia stabilnych podstaw finansowych z drugiego procenta w Polsce wciąż będzie obecna postawa roszczeniowości, marazmu i obojętności.

Zaprosiliśmy przedstawicieli dużych i małych organizacji, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Instytut Spraw Publicznych, ekspertów 1% z organizacji pozarządowych. Chcemy ujawnić ocenę sytuacji z różnych stron oraz przedstawić stanowiska NGO w tej sprawie. Pragniemy również ukazać jak w innych krajach funkcjonuje mechanizm 2% podatku – Słowacja. Litwa, Rumunia.

Zapraszamy na debatę 15 maja o g. 15.00 podczas 8MKF. Hotel Lord****, Al. Krakowska 218, Warszawa.

Wstęp wolny.

O 14:30 zapraszamy do pressroomu. W specjalnej przygotowanej przestrzeni będzie można spotkać się z ekspertami i prelegentami 8. Międzynarodowej Konferencji Fundraisingu.

Żródło: VIII Międzynarodowa Konferencja Fundraisungu

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony