Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:W weekend 19 i 20 maja będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat udaru mózgu i tego, jak się przed nim skutecznie chronić. Bezpłatne konsultacje z ekspertami z Fundacji Udaru Mózgu odędą się w centrum w godz. 10- 18.

Choć udar mózgu dotyka któregoś z mieszkańców Polski średnio co osiem minut, niewiele wiemy na temat tej choroby. Jak się okazuje, to brak wiedzy jest dla nas największym zagrożeniem. Udarom można skutecznie zapobiegać dzięki odpowiedniej profilaktyce. O tym, jak ustrzec się przed tą poważną chorobą, opowiedzom Klientom Portu Łódź w najbliższy weekend specjaliści z Fundacji Udaru Mózgu.

Za 90% ryzyka wystąpienia choroby odpowiadają czynniki, na które możemy wpływać. Jakie to czynniki? Jak skutecznie zadbać o zdrowie swoje i najbliższych? Odpowiedzi na te i wiele innych pytan będzie można uzyskac bezpłatnie podczas konsultacji, które odbędą się na stoisku informacyjnym przy sklepie Ikea.

Akcja informacyjna jest częścią kampanii “Zapobiegaj Udarowi Mózgu” zainicjowanej przez Fundację Udaru Mózgu. Ma ona na celu podniesienie społecznej świadomości ryzyka udaru mózgu oraz tego, że zapobieganie chorobie w dużym stopniu zależy od naszych decyzji. W jej ramach odbędą się spotkania edukacyjne, wyemitowane zostaną programy radiowe i telewizyjne, pojawią się spoty i billboardy w całej Polsce.

Fundacja Udaru Mózgu powstała w 2009 roku. Jej misją jest poprawa sytuacji chorych po udarze oraz propagowanie zachowań zapobiegających chorobom naczyniowym mózgu. Fundacja ta, jako jedyna polska organizacja jest członkiem Stroke Alliance for Europe oraz World Stroke Organization. Działania przeprowadzone do tej pory przez fundację spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i dobrym przyjęciem.

Więcej informacji na stronie www.portlodz.pl.

 


 

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony