Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

W dniach 25 – 27 listopada odbyła się Konferencja Robocza oraz Walne Zgromadzenia Delegatów Europejskiego Sojuszu Udarowego ( Stroke Alliance For Europe ) . W tym roku do udziału w konferencji została zaproszona jako jedyna organizacja z Polski Fundacja Udaru Mózgu.

Europejski Sojusz Udarowy jest organizacją skupiającą fundacje oraz stowarzyszenia działające na rzecz osób po udarze mózgu z całej Europy.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony był problemowi powstawania udaru mózgu, jako konsekwencji występowania migotania przedsionków u obywateli Unii Europejskiej. Przedstawiono wyniki badań na temat wiedzy europejczyków o zagrożeniu migotaniem przedsionków , kosztów jakie generuje to schorzenie w krajach europejskich oraz różnych formach profilaktyki.

Głównym tematem drugiego dnia konferencji było tworzenie nowych oraz wzmacnianie już istniejących organizacji działających na rzecz osób po udarze mózgu w Europie wschodniej.

Przedstawiciele organizacji udarowych z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowenii i Izraela dzielili się swoimi doświadczeniami w prowadzeniu organizacji pozarządowych działających na rzecz osób po udarze mózgu.

Istotna częścią konferencji były warsztaty na których wspólnie próbowaliśmy rozwiązywać wiele problemów z którymi spotykają się nasze organizacje . Szczegółowy plan konferencji oraz warsztatów znajduje się poniżej.

W dniu 27 listopada 2010 dr Włodzimierz Dłużyński (Prezes Zarządu ) oraz mgr Adam Siger (Vice Prezes Zarządu) zostali zaproszeni na Walne Zgromadzenie delegatów na którym podjęto uchwałę o przyjęciu Fundacji Udaru Mózgu do grona członków Stroke Aliance for Europe.

Mamy nadzieję ze członkowstwo w tak znakomitej organizacji, jaką jest SAFE pomoże w fundacji w jej działalności na rzecz osób po udarze mózgu w Polsce.

Poniżej przedstawiamy wykłady oraz prezentacje, jakie zostały wygłoszone i pokazane podczas SAFE 2010 Working Conference & General Assembly- Lubljana 2010:

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony