Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

W dniu 25.11 2017 w Krakowie odbyła się ostatnia konferencja w pierwszej edycji cyklu konferencji dla fizjoterapeutów na temat nowoczesnych metod rehabilitacji pacjentów ze spastycznością. Konferencja w Krakowie była trzecią z kolei konferencją zorganizowaną przez Fundację Udaru Mózgu, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska oraz Sekcje Neurorehabilitacji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Wcześniejsze konferencje odbyły się 28 października w Gdańsku oraz 4 listopada w Warszawie.

Były to pierwsze tego rodzaju wydarzenia edukacyjne dla fizjoterapeutów poświęcone podnoszeniu poziomu wiedzy na temat nowoczesnych metod rehabilitacji spastyczności poudarowej jak również usprawnianiu komunikacji pomiędzy lekarzami oraz fizjoterapeutami pracującymi na co dzień z pacjentami po udarze mózgu. We wszystkich trzech edycjach wykładowcami byli wybitni znawcy tematów, które były omawiane na konferencji. Dr hab. n. med. Iwona Sarzyńska Długosz przestawiała prezentacje na temat zasady i techniki leczenia spastyczności. Dr hab. n. med. Maciej Krawczyk omawiał konsekwencje oraz ewentualne korzyści dla fizjoterapii po strzyknięciu spastycznych mięśni.Dr Tomasz M. Miśkiewicz przekonywał jak ważna jest komunikacja lekarz, fizjoterapeuta, pacjent w leczeniu spastyczności.

Uczestnicy konferencji otrzymali broszurę informacyjną na temat wszystkich zagadnień omawianych podczas konferencji oraz skrypt konferencyjny ze wszystkimi prezentacjami. Wszystkie trzy konferencje spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem środowiska fizjoterapeutów w regionach, w których się odbywały. Niestety, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na każdej z konferencji nie wszyscy fizjoterapeuci, którzy zgłaszali chęć udziału mogli w niej uczestniczyć. Przeprowadzona po każdej konferencji ewaluacja jej przebiegu i przygotowania wykazała bardzo dobrą ocenę uczestników. Wskazywano jednak bardzo często potrzebę regularnego organizowania konferencji o podobnej tematyce z możliwością uczestnictwa większej liczby fizjoterapeutów. W roku 2018 planowana jest druga edycja cyklu konferencji. Tym razem zapraszamy do udziału w konferencjach fizjoterapeutów z województw: Dolnośląskiego, Śląskiego oraz Podkarpackiego. Konferencje odbędą się we Wrocławiu 10 marca 2018 r, w Katowicach 17 marca 2018 oraz w Rzeszowie 7 kwietnia 2018. O miejscach, w których odbędą się konferencje oraz rozkładzie godzinowym poinformujemy w najbliższym czasie.

Broszura konferencyjna do pobrana

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony