Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

Fundacja Udaru Mózgu przetłumaczyła oraz wydała w Polsce publikacje Europejskiej Sieci Udarowej pt.: "W poszukiwaniu lepszej przyszłości dla udaru mózgu".

Pomimo tego, że udar mózgu jest trzecim, największym zabójcą w Europie, to badania nad zapobieganiem, rozumieniem, opieką nad chorymi i leczeniem udaru mózgu nie są wystarczająco zaawansowane. Europejska Sieć Udaru Mózgu została stworzona po to, by zebrać najlepszych europejskich klinicystów i naukowców zajmujących się udarem mózgu w celu przyspieszenia ustaleń w sprawie nowych metod leczenia udaru mózgu. Sieć powstała po to, by stworzyć odpowiednie standardy umożliwiające wprowadzenie nowych metod leczenia, przy wykorzystaniu w tym przedsięwzięciu nawet takich osób, które nigdy wcześniej nie brały udział w badaniach dotyczących udaru mózgu. Współpraca przemysłu oraz organizacji pacjentów tworzy wyjątkowe połączenie w tym działaniu. Od początku swego istnienia Sieć stara się o rozwój nowych metod leczenia osób, które przebyły udar mózgu. Głównym zadaniem jest zmniejszenie poudarowego uszkodzenia mózgu i poprawa rokowań, aby chorzy nie tylko przeżyli udar mózgu, ale by nastęnie byli niezależni do końca życia.
Niniejsza publikacja daje szybkie spojrzenie na niektóre fascynujące działania Europejskiej Sieci Udaru Mózgu. Mamy nadzieję, że z przyjemnością Państwo się z nią zapoznacie. Do końca badań jest jeszcze daleko. Praca dobiegnie końca wtedy, gdy udar mózgu stanie się chorobą należącą do przeszłości, lub gdy każdy kto przebył udar mózgu poniesie minimialne konsekwencje.

Profesor Stephen Meairs, Profesor Urlich Dirnagl
Koordynatorzy Europejskiej Sieci Udaru Mózgu

Broszura do pobrania
W poszukiwaniu lepszej przyszłości dla udaru mózgu.

 

 

 

 

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony