Wybierz rozmiar czcionki:

Wybierz język:

22 maja br. miała miejsce premiera stworzonej przez Fundację Udaru Mózgu (FUM) aplikacji na smartfony i tablety „STOP UDAROM!”. W intencji autorów stanowić będzie ona innowacyjne narzędzie edukacyjne, które przyczyni się do budowania świadomości profilaktyki i terapii udaru mózgu.

 Aplikacja „STOP UDAROM!” oferuje użytkownikom dwa interaktywne testy umożliwiające sprawdzenie poziomu ryzyka udaru mózgu oraz wiedzy o chorobie – czynnikach ryzyka, objawach i leczeniu. Umożliwia również dostęp do rozbudowanej bazy danych zawierającej informacje o miejscach, w których chorzy i ich rodziny mogą szukać pomocy – oddziałach neurologicznych i rehabilitacyjnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, powiatowych centrach pomocy rodzinie, czy poradniach logopedycznych. Lista podzielona jest na województwa oraz miasta i dysponuje dodatkową opcją umożliwiającą precyzyjną lokalizację danej placówki na mapie. Aplikacja zawiera także specjalną zakładkę, która w czytelny i intuicyjny sposób pozwala zapoznać się z typowymi objawami udaru mózgu.

 „STOP UDAROM!” działa na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android. Każdy użytkownik takiego urządzenia mobilnego może pobrać ją bez żadnych dodatkowych opłat za pośrednictwem usługi Google Play.

 

                                 

Drukuj stronę
Wyślij znajomemu
BI SYSTEM
Idz do góry strony